Fashion

Z innej epoki- Arłukiewicz

DW, Wrzesień 12, 2010 2 Fashion
Nieśmiała,wrażliwa, ambitna i piekielnie zdolna.
Magdę poznałam kilka lat temu. Pamiętam jak zaprezentowała swoje stroje, nieśmiało wyciągając z pokrowców. Kostiumy Magdy, to nie powtarzalne rękodzieła. Każda wykonana rzecz, jest jak "pejzaż".
Ujmuje kolorystyką, oryginalnością i techniką wykonania. Charakterystyczne rękodzieła Magdy, mają swoich zwolenników. Są to kobiety z duszą artystyczną, romantyczki, które zwracają uwagę innością. Można śmiało powiedzieć, że są to kobiety z innej epoki :) 

Ambitnie i konsekwentnie

DW, Wrzesień 09, 2010 1 Fashion
Pamiętam jak przyszyła na eliminacje do Oskarów Mody.

W stylu kawaii

DW, Wrzesień 04, 2010 3 Fashion
Do napisania o stylu  kawaii zainspirowała mnie kolekcja Karoliny Hady Surowiec. Kawaii to styl spotykany najczęściej na japońskich uliach. Zwracają na siebie uwagę i chcą być niepowtarzalni. Mają ciekawe pomysły i nie chcą się ograniczać w modzie. Styl kawaii, który zdobył popularność w latach 90-tych, ma swoich fanów i przeciwników. Inspiracje gotykiem, jaskrawe metaliczne kolory są charakterystyczne i nie mają zwolenników wśród starszego pokolenia. Ostatnio na Chmielnej w Warszawie widziałam grupę osób ubranych w tym stylu. Muszę przyznać, że wzbudziły moje zainteresowanie i aprobatę :) 

SoS Communication

DW, Wrzesień 03, 2010 2 Fashion
Jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch koszulek, zaprojektowanych przez Ewę Ambroziak. Koszulki zostały kupione na aukcji charytatywnej na rzecz walki z stwardnieniem rozsianym. Ewa udowodniła, że w skromny sposób można pomóc. Aukcja, którą poprowadziła Karina Kunkiewicz, miała miejsce w Centrum Cybernetyki i odniosła wielki sukces :) Ze sprzedaży koszulek zebrano 9000 zł !   Swoje wylicytowane t-shirty przeznaczę na nagrody w konkursie :)   Więcej informacji : http://www.secretofstyle.pl

VERSACE- Kolekcja butów jesień/zima 2010

DW, Wrzesień 01, 2010 0 Fashion
Kolekcja butów z kolekcji jesień/zima - Versace

MISSONI

DW, Sierpień 24, 2010 0 Fashion
Włoski dom mody  jest liderem w dziedzinie dziewiarstwa i od lat wychodzi naprzeciw modzie. Prezentowana kolekcja jesień/zima 2010, to ciekawe wzory i oryginalne zdobienia na szyi w postaci chromowanego metalu. Warta uwagi jest stonowana kolorystyka, która ma określoną gamę  i rękodzieło. Kolekcje MISSONI, kierowane są do osób, które cenią nonszalancje i mają określony styl. Osobiście lubię okres jak przedstawiciele establishmentu snobowali się na biedaków. Powyciągane swetry, pozorna niedbałość i totalny luz. Tym razem kolekcja jest MISSONI jest spokojniejsza ale nonszalancki styl i swoboda, dalej pozostaje tradycją marki.

Zamierzony cel Ewy Ambroziak

DW, Sierpień 16, 2010 0 Fashion
Lubię pisać o osobach, które są ambitne, odważne, mają plan i chcą osiągnąć sukces. Taka jest Ewa. Napisała do mnie kilka miesięcy temu. Od tamtego czasu, prowadzimy ciekawe rozmowy na facebook. Wiem, że ta dziewczyna osiągnie zamierzony cel. Posiada wszystkie cechy, które ułatwią jej drogę do kariery. Najważniejsze z nich to: koncepcja, inspiracja, pracowitość i odwaga. Od projektu do realizacji. Jak widać wszystko idzie zgodnie z planem:) Dostałam od Ewy zaproszenie na prezentację t-shirtów jej autorstwa, która połączona zostanie z aukcją charytatywną. Całkowity dochód z licytacji t-shirtów zostanie przekazany, za pośrednictwem Fundacji im. Zdzisława Ambroziaka, na rzecz walki ze stwardnieniem rozsianym. BRAWO EWA ! Po szczegóły zapraszam na bloga  http://www.secretofstyle.pl/

Dolce & Gabbana

DW, Sierpień 15, 2010 1 Fashion
Z życia wzięte. Przychodzi kobieta do sklepu i pyta:

Styl safari to poczucie niezależności

DW, Sierpień 13, 2010 0 Fashion
Klasyczny styl safari nigdy nie wychodzi z mody. W swojej garderobie mam kilka sukienek, które wiszą latami i zawsze są na czasie. Jest w nich pewna prostota ale i różnorodność. Każda z sukienek ma charakterystyczny krój, który tworzy dojrzały styl. Garderoba w stylu safari jest dla kobiet, które nie lubią agresywnej mody. Styl safari wyraża gust i osobowość. Istotnym elementem są tkaniny i kolor. Kolory najczęściej stosowane to khaki, beże i odcienie zieleni. Ubiory safari przedstawiają się skromnie, przyciągają swoją uwagę guziki, kieszenie i naszycia . Najważniejsza jest swoboda ruchu w której czuje się poczucie niezależności. Mam nadzieje, że kolekcja zaprojektowana na moje podróże, będzie wyjątkowa. Na swoim blogu będę publikować wszystkie pomysły projektantów, którzy nadeślą swoje prace.

Agata Wojtkiewicz

DW, Sierpień 13, 2010 0 Fashion
Konstrukcja kobiecości Kolekcja Agaty Wojtkiewicz jesień-zima 2010/2011 pt.: Carbon miała premierę 8 maja na Fashion Week w Łodzi. Z jednej strony jest jak węgiel – szorstka i wyrazista, z drugiej zaś ulotna i ekskluzywna niczym diament. Kluczem do kolekcji jest wydobycie z tkanin i ubiorów maksimum szlachetności i kobiecości. Dzieje się to za pomocą konstrukcji, kompozycji oraz kontrastu.