Fashion

Maciej Zień w czarodziejskim lesie

DW, Czerwiec 19, 2010 4 Fashion
Niestety nie mogłam być na pokazie Maćka Zienia ;((( Przed Warsaw Fashion Street każda godzina jest bardzo cenna. Moja redakcja zdała mi relacje z pokazu i jest pod wrażeniem ( relacja na sophisti.pl). Maciej Zień słynie z tego, że jego pokazy są wydarzeniem. Mam wrażenie, że dąży do doskonałości, zarówno w projektowaniu jak i w samym widowisku. Jakość i dbałość o detale są widoczne na pokazach, począwszy od samego projektu zaproszeń, aż do samej prezentacji kolekcji. Dba o szczegóły, oprawę i dobór odpowiednich gości oraz swoich klientów. Suknie szyfonowe przyczyniły się do opinii, że jego kolekcje są wyrafinowane, dojrzałe i eleganckie. Ręczne wykończenia, misternie wykonane podszycia i jedwabne podszewki świadczą o klasie wyrobów. Zień promuje szczupłą i zgrabną sylwetkę. Mistrzowskie posługiwanie się szyfonem, podkreśla kobiecość i zmierza ku kreacjom o miękkim kroju. Delikatność struktury współgra z lekkością i dodaje czarodziejski urok. Tym razem kreator pokazał swoje kolekcje w specjalnie zaaranżowanej scenografii, którą każdy zapamięta.Tych, którzy nie widzieli pokazu, zapraszam w niedzielę 27 czerwca na Galę Warsaw Fashion Street, Kreator przedstawi kolekcję Maciej Zień dla L'Oreal Paris. 

Podróbki nie są FASHION

DW, Czerwiec 16, 2010 11 Fashion
Często przebywam na ulicy Chmielnej, więc z bliska obserwuje tą sławną ulicę. Chmielna była ulicą modną i wspaniałą wizytówką Warszawy. Tutaj można było kupić, najnowsze kolekcje . Przez wiele lat do Warszawy przyjeżdżały kobiety z innych polskich miast, zrobić zakupy na najpopularniejszej ulicy w Polsce. Każda z Pań z dumą odpowiadała, że buty, które zakupiła, są z butiku na Chmielnej w Warszawie.

Warsaw Fashion Street 2010- Scenografia

DW, Czerwiec 14, 2010 15 Fashion
Dzisiaj mam ciężki dzień. Wszystkie spotkania dotyczą Warsaw Fashion Street. Omówienie scenografii, pokazów i casting. Przedstawiam makietę scenografii WFS, która powstanie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Projekt scenograficzny wykona Joanna Klaybor. Wybieg, będzie miał 50 metrów długości i zadaszenie. W zeszłym roku obliczaliśmy, ile kilkometrów przeszły wszystkie modelki. Pokaz trwał 12 godzin. Jak myślicie?

New Look Design 2010

DW, Czerwiec 13, 2010 2 Fashion
Tematem tegorocznej edycji konkursu New Look Design jest film i muzyka filmowa. Do finału konkursu zakwalifikowało się 16 kolekcji, wyłonionych z ponad 200 nadesłanych prac. W galerii przedstawiam kolekcję, która zostanie oceniona w finale 27 czerwca. Czy kolekcja inspirowana filmem "Janosik" spodoba się jury konkursu?