Fashion

Maciej Zień w czarodziejskim lesie

DW, Czerwiec 19, 2010 4 Fashion
Niestety nie mogłam być na pokazie Maćka Zienia ;((( Przed Warsaw Fashion Street każda godzina jest bardzo cenna. Moja redakcja zdała mi relacje z pokazu i jest pod wrażeniem ( relacja na sophisti.pl). Maciej Zień słynie z tego, że jego pokazy są wydarzeniem. Mam wrażenie, że dąży do doskonałości, zarówno w projektowaniu jak i w samym widowisku. Jakość i dbałość o detale są widoczne na pokazach, począwszy od samego projektu zaproszeń, aż do samej prezentacji kolekcji. Dba o szczegóły, oprawę i dobór odpowiednich gości oraz swoich klientów. Suknie szyfonowe przyczyniły się do opinii, że jego kolekcje są wyrafinowane, dojrzałe i eleganckie. Ręczne wykończenia, misternie wykonane podszycia i jedwabne podszewki świadczą o klasie wyrobów. Zień promuje szczupłą i zgrabną sylwetkę. Mistrzowskie posługiwanie się szyfonem, podkreśla kobiecość i zmierza ku kreacjom o miękkim kroju. Delikatność struktury współgra z lekkością i dodaje czarodziejski urok. Tym razem kreator pokazał swoje kolekcje w specjalnie zaaranżowanej scenografii, którą każdy zapamięta.Tych, którzy nie widzieli pokazu, zapraszam w niedzielę 27 czerwca na Galę Warsaw Fashion Street, Kreator przedstawi kolekcję Maciej Zień dla L'Oreal Paris. 

Podróbki nie są FASHION

DW, Czerwiec 16, 2010 7 Fashion
Często przebywam na ulicy Chmielnej, więc z bliska obserwuje tą sławną ulicę. Chmielna była ulicą modną i wspaniałą wizytówką Warszawy. Tutaj można było kupić, najnowsze kolekcje . Przez wiele lat do Warszawy przyjeżdżały kobiety z innych polskich miast, zrobić zakupy na najpopularniejszej ulicy w Polsce. Każda z Pań z dumą odpowiadała, że buty, które zakupiła, są z butiku na Chmielnej w Warszawie.

Warsaw Fashion Street 2010- Scenografia

DW, Czerwiec 14, 2010 15 Fashion
Dzisiaj mam ciężki dzień. Wszystkie spotkania dotyczą Warsaw Fashion Street. Omówienie scenografii, pokazów i casting. Przedstawiam makietę scenografii WFS, która powstanie na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Projekt scenograficzny wykona Joanna Klaybor. Wybieg, będzie miał 50 metrów długości i zadaszenie. W zeszłym roku obliczaliśmy, ile kilkometrów przeszły wszystkie modelki. Pokaz trwał 12 godzin. Jak myślicie?

New Look Design 2010

DW, Czerwiec 13, 2010 2 Fashion
Tematem tegorocznej edycji konkursu New Look Design jest film i muzyka filmowa. Do finału konkursu zakwalifikowało się 16 kolekcji, wyłonionych z ponad 200 nadesłanych prac. W galerii przedstawiam kolekcję, która zostanie oceniona w finale 27 czerwca. Czy kolekcja inspirowana filmem "Janosik" spodoba się jury konkursu?