DW

Klasa

Lipiec 07, 2015 0 Fashion

Pokaz Cafardini podczas X edycji Warsaw Fashion Street był jednym z moich ulubionych.

Piękna muzyka z udziałem mezzosopranistki Izabeli Kopeć i garnitury szyte na miarę to duet z wielką klasą.

Cafardini to polska firma rodzinna szyjąca męskie garnitury i koszule na miarę. Marka obchodzi w tym roku swoje 10-te urodziny. Właśnie z tej okazji podczas tegorocznej Gali Wieczoru Warsaw Fashion Street Cafardini zaprezentowała ponadczasową i elegancką kolekcję męskich garniturów.

Warsaw Fashion Street to pokaz mody organizowany latem, pod gołym niebem, na Trakcie Królewskim. Prezentowane kolekcje są przeglądem trendów panujących w modzie damskiej i męskiej. Cafardini, ekspert w dziedzinie krawiectwa miarowego, zaprezentowało wyraźną tendencję powrotu do męskiej klasyki i najlepszych wzorców klasycznej elegancji. 12 stylizacji zaprezentowanych przez markę podkreśliło ponadczasowy i męski charakter klasycznego krawiectwa.

Zaprezentowano klasyczne smokingi, wracające do mody garnitury trzyczęściowe oraz dwurzędówki. Krawcy skupili się na doborze tkanin i faktur, komponując stylizacje w stonowanych kolorach. Całość uzupełniały starannie dobrane dodatki – najwyższej jakości krawaty, poszetki, ale i nieco zapomniane spinki do kołnierzyków czy zegarki z dewizką. 

- Głęboko wierzę, że niektórych wzorców nie warto ignorować, ślepo podążając za zmiennymi trendami mody. To właśnie tradycyjne wzorce męskiej elegancji są jedną z głównych wartości Cafardini. Sezonowa moda czy popularyzowany w danym sezonie trend wcześniej czy później przeminą, a klasyka pozostanie wieczna.- mówi Marta Stefańczyk-Ciąpała, prezes i założyciel marki Cafardini.

Pokazowi towarzyszył występ mezzosopranistki Izabeli Kopeć, zaś jedną ze stylizacji zaprezentował Szymon Majewski, ubrany w granatowy garnitur z dwurzędową kamizelką w beżowo-brązową kratę. Dziennikarz swoje honorarium przekazał na konto Fundacji Spełnionych Marzeń.

Cafardini to polska firma rodzinna. Wszystkie garnitury i koszule szyte są w kraju przez rodzimych krawców. Szyte na miarę garnitury powstają z doskonałej jakości szlachetnych wełen wzbogaconych równie szlachetnymi dodatkami takimi jak kaszmir, jedwab czy srebrna norka. 

Zamówienia realizowane są w wyznaczonym przez klienta miejscu, a także w Showroomach marki w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 5a oraz w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej 50 (po wcześniejszej rezerwacji spotkania). 

Firma powstała w 2005 roku. Obecnie obsługuje Klientów w całej południowo-wschodniej Polsce. W planach firmy jest otwarcie salonów w kolejnych polskich miastach.  

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany