DW

Podróbki nie są FASHION

Czerwiec 16, 2010 11 Fashion

Często przebywam na ulicy Chmielnej, więc z bliska obserwuje tą sławną ulicę. Chmielna była ulicą modną i wspaniałą wizytówką Warszawy. Tutaj można było kupić, najnowsze kolekcje . Przez wiele lat do Warszawy przyjeżdżały kobiety z innych polskich miast, zrobić zakupy na najpopularniejszej ulicy w Polsce. Każda z Pań z dumą odpowiadała, że buty, które zakupiła, są z butiku na Chmielnej w Warszawie.

 

Dzisiaj ta ulica ma zupełnie inny charakter. Zamiast sklepów mamy kawiarenki i restauracje. Kamienice, które mają piękną architekturę świecą pustkami i latami czekają na swoich nowych lub starych właścicieli. Jest kilka sklepów, które zostały i kilka, które powstały. Najbardziej mnie razi to, że na tej ulicy, która kiedyś była wizytówką Polski króluje nielegalny handel . Wstyd mi za to, że codziennie spacerując jestem biernym obserwatorem i nie mam wpływu na zmianę tego tandetnego wizerunku. Wstydzę się za kobiety, które podchodzą do handlarzy kupić torebkę Louis Vuitton lub Burberry.

W Nowym Jorku, Paryżu, czy w Mediolanie Louis Vuitton i Burberry są wyznacznikami statusu. U nas plaga kopii sprawiła, że noszenie torebki w słynną kratę, tym, których na nią stać, nie sprawia już przyjemności. Jeśli miałabym określić status ludzi w Polsce po tym, jakie noszą torebki, to powiedziałabym, że jesteśmy bardzo bogatym społeczeństwem. Co ósma kobieta spaceruje Chmielną z torbą Louis Vuitton, a zatem nie mamy co narzekać. Po prostu wszystkim jest w naszym kraju dobrze. Polska stała się krajem, który został opanowany plagą kopistów. Wiem, że trudno jest odróżnić kopię od oryginału, ale kupując na ulicy, bazarze lub

niefirmowym butiku, masz pełną świadomość tego , że kupujesz podróbkę. Pewne jest to, że noszenie kopii markowych ubrań i dodatków to wstyd i „obciach”. Ekskluzywne marki w większości robią limitowane serie, na które zapisy są kilka miesięcy przed sprzedażą. W Londynie lub New Yorku jak wchodzą nowe kolekcje znanych marek, przed domami mody tworzą się kolejki. Osobiście, nie stać mnie na najnowszą torebkę Louis Vuitton, która kosztuje kilka tysięcy dolarów, ale sama widziałam jak moja koleżanka zapisała się na listę oczekującą na najnowszy model torebki LV. Czas oczekiwania, co najmniej 3 miesiące. Śmieszny jest fakt, że po kilku dniach po powrocie do Polski, widzę Panie wsiadające do metra, które posiadają najnowsze modele .

Jestem zdania, że osoby, które noszą kopie i kładą nacisk na wyeksponowanie emblematu, nie mają własnego stylu. Nie czuję się dobrze z tym, że jakaś pani kupuje kopię torebki LV nie mając świadomości, kim jest projektant i ile kosztuje oryginał.

Markowe ubrania należy kupować tylko w firmowych sklepach ! Najczęściej podrabiane są okulary, torby, paski, buty, kurtki, koszule, zegarki, perfumy . Najczęściej podrabiane marki to Dior, Chanel, D&G, Louis Vuitton, Prada, Valentino, Hermes, Burberry.

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany