Moda - Nowości

Carlo Rossi Refresh Awards 2018.

DW, Marzec 20, 2018 0 Moda - Nowości
Dobra informacja dla projektantów mody. Ruszył konkurs Carlo Rossi Refresh Awards 2018. Do wygrania 8000 zł na uszycie kolekcji! Konkurs na najciekawszy projekt suknii inspirowanych owocami leśnymi i owocem granatu ogłoszony jest  za pośrednictwem strony internetowej Organizatora (www.sophisti.pl). Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30 marca 2018 r. Zapraszam do wzięcia udziału  i zapoznaniu się z regulaminem konkursu.   REGULAMIN KONKURS  

Święto Mokotowskiej

DW, Maj 18, 2016 0 Moda - Nowości
  21 maja br. odbędzie się kolejna już edycja Święta Ulicy Mokotowskiej ! Święto ulicy Mokotowskiej organizuje społeczność „Mokotowska Zaprasza”.

Dawid Woliński SS2017

DW, Kwiecień 07, 2016 0 Moda - Nowości
Wczoraj odbył się pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego na wiosnę/lato 2017. Poprzednim widowiskiem,"Orient Express", projektant postawił bardzo wysoko poprzeczkę – nie tylko konkurencji, ale i sobie. Pokaz, który odbył się w 2014 roku był pełen przepychu i blichtru, których nie sposób zapomnieć. Konsekwentna inspiracja, imponująca scenografia, fantastyczna muzyka… a przede wszystkim piękna kolekcja. Jak było tym razem?  

SOPHISTI TALENTS: Karolina Bik - natura przeobrażona w sztukę

DW, Marzec 22, 2016 0 Moda - Nowości
Karolina Bik to projektantka światowej klasy, choć sama o sobie mówi, że jest „dziewczyną z lasu”. Rzeczywiście natura to najsilniejsze źródło jej inspiracji.

Sophisti talents: Kacper Schiffers – wizjoner biżuterii

DW, Luty 29, 2016 0 Moda - Nowości
Pamiętam, jak zwróciłam uwagę na jego projekty po raz pierwszy. Było to na targach biżuterii Złoto Srebro Czas. Zaimponował mi precyzją wykonania swoich wyrobów. W biżuterii Kacpra Schiffersa widać zainteresowanie rzemiosłem artystycznym. Małe formy są dopracowane w szczegółach i charakterystyczne.   

AFC Design - konkurs dla designerów

DW, Luty 26, 2016 1 Moda - Nowości
Drodzy Czytelnicy, Pasjonaci mody, wraz z Międzynarodowym Centrum Targowym – Organizatorem Targów Złoto Srebro Czas oraz Ogólnopolskim Cechem Rzemieślników Artystów mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie dla designerów. Rywalizacja podzielona będzie na trzy kategorie:
  1. biżuteria z bursztynem
  2. biżuteria fashion
  3. galanteria skórzana (paski, torebki, notesy, breloki, bransoletki ze skóry, zakładki, wizytowniki, portfele, etui do telefonów, itp.)
Do udziału w konkursie można zgłosić projekt/szkic lub fotografię gotowego produktu. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas nadchodzącej edycji Warsaw Fashion Street. Nagrodą w konkursie będzie darmowe stoisko o wartości 3000 zł (w przypadku osób, które posiadają fizycznie swoje wyroby) lub wystawa szkicu/projektu podczas jesiennej, XVII edycji targów Złoto Srebro Czas (29.09-1.10.2016). Zachęcamy do udziału w konkursie. Prace należy zamieszczać w panelu konkursowym, który znajduje się tutaj.

Sophisti Talents – Claudius Scissor

DW, Luty 25, 2016 5 Moda - Nowości
Na swoim blogu rzadko publikuję talenty. Główny powód jest taki, że projektantów jest wielu, ale mody na wysokim poziomie, z autorskimi pomysłami i ciekawą inwencją twórczą, jest jak na lekarstwo. Rozpoczynam nowy projekt Sophisti Talents, który ma na celu przedstawić wybitne talenty w modzie, kulturze, sztuce i blogosferze. Mam nadzieję, że dzięki temu osoby zaprezentowane przeze mnie zostaną zauważone i wypromowane przez media.  

Kolekcja KAZAR na wiosnę/lato 2016 pełna pozytywnej energii

DW, Luty 22, 2016 2 Moda - Nowości
Pomimo szaro-burej aury za oknem na światowych i lokalnych wybiegach czuć już wiosnę. Obowiązujące w tym sezonie trendy niosą ze sobą dużo dobrej energii. Think Pink, Red Hot, Blue Monday, Dream Catcher to tylko część tego, co znajdzie odzwierciedlenie już za chwilę na ulicach i salonach. Marka Kazar, jak zawsze w zgodzie ze światowymi trendami, oferuje w nowej kolekcji nie tylko niezwykłe wzory i kolory, ale zaskakuje lekkością i świeżością spojrzenia na to, co dziś modne.   

Premiera perfum LaManii

DW, Grudzień 02, 2015 3 Moda - Nowości
LaMania obchodzi właśnie swoje piąte urodziny, a przez pięć lat istnienia na polskim rynku zdążyła zapisać się w świadomości nie tylko fashionistów, lecz także osób mniej zainteresowanych branżą mody — co w polskich realiach jest nie lada wyczynem. Jubileusz marki stał się znakomitą okazją do premiery pierwszych perfum, sygnowanych jej logo.

Dziewczyna Kot

DW, Listopad 11, 2015 139 Moda - Nowości
Justyna Steczkowska, wszechstronnie utalentowana wokalistka ponownie została twarzą (i nogami) Gatta lidera branży pończoszniczej w Polsce. Artystka, a przy tym właścicielka jednego z najpiękniejszych ciał show-biznesu, nie kryła radości z powrotu do współpracy. Piosenkarka wystąpi w najnowszej kampanii reklamowej marki.