DW

Sophisti Talents – Claudius Scissor

Luty 25, 2016 5 Moda - Nowości

Na swoim blogu rzadko publikuję talenty. Główny powód jest taki, że projektantów jest wielu, ale mody na wysokim poziomie, z autorskimi pomysłami i ciekawą inwencją twórczą, jest jak na lekarstwo. Rozpoczynam nowy projekt Sophisti Talents, który ma na celu przedstawić wybitne talenty w modzie, kulturze, sztuce i blogosferze. Mam nadzieję, że dzięki temu osoby zaprezentowane przeze mnie zostaną zauważone i wypromowane przez media.

Ostatnio, będąc w Krakowie, odwiedziłam atelier Claudius Scissor i osobiście poznałam Klaudiusza. Dawno nie byłam pod wrażeniem tak ciekawej osobowości. Tak jakbym przeniosła się zupełnie w inne realia niż te, które otaczają nas obecnie w showbiznesie.

Klaudiusz jest pasjonatem mody. Kreuje na bardzo wysokim poziomie. Elegancja, klasa i nonszalancja połączona jest tu z formą sztuki. Projektant ma charakterystyczne i niekonwencjonalne podejście do kreacji. To, co najbardziej mi się podoba, to audiowizualny przekaz inspiracji. W tym przypadku nie można powiedzieć o kopii, bo czegoś podobnego na polskim rynku jeszcze nie widziałam. Jest pomysł na przedstawienie mody męskiej w bardzo nowoczesnej formie. Wysoki poziom krawiectwa, stosownie dobrane tkaniny oraz wyrafinowane połączenia kolorystyczne. Modele Klaudiusza są dla mężczyzn, którzy modę traktują jako sposób bycia i zachowania. Dbają o szczegóły i nienaganne maniery. W kreacji marki Claudius Scissor powracamy do środowisk artystycznych, których przykładem byli kiedyś pierwsi dandysi, tacy jak George Gordon Byron, Charles Baudelaire czy Oscar Wilde. 

Mam nadzieję, że projektant przyjmie moje zaproszenie i zobaczymy jego pokaz podczas Gali Wieczoru na Warsaw Fashion Street 2016. Stylistów magazynów mody już zachęcam do współpracy z tym wyjątkowym kreatorem. Klaudiusz jest konkretnym, ale skromnym gościem, który wie, czego chce. Jestem pewna, że będzie się działo!

STRONA INTERNETOWA

INSTAGRAM 

FACEBOOK

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany