DW

Dawid Woliński SS2017

Kwiecień 07, 2016 0 Moda - Nowości

Wczoraj odbył się pokaz najnowszej kolekcji Dawida Wolińskiego na wiosnę/lato 2017. Poprzednim widowiskiem,"Orient Express", projektant postawił bardzo wysoko poprzeczkę – nie tylko konkurencji, ale i sobie. Pokaz, który odbył się w 2014 roku był pełen przepychu i blichtru, których nie sposób zapomnieć. Konsekwentna inspiracja, imponująca scenografia, fantastyczna muzyka… a przede wszystkim piękna kolekcja. Jak było tym razem?

Od Dawida Wolińskiego wymagam bardzo dużo, bo wiem, że pomysłów, wiedzy i precyzji mu nie brakuje. To utalentowany projektant, który potrafi zaskoczyć swoją wizją. Tym razem zobaczyliśmy odważną kolekcję: mix rodeo z hollywoodzkim blichtrem. Połyskujące materiały, charakterystyczne motywy (gwiazdki, kokardki) i fasony rozpięte od awangardy aż po infantylne glamour. Jak powiedział sam projektant: „trochę ciszy i trochę muzyki”. 

Na filmowym ( ciekawa aranżacja sceny i reżyseria świateł) wybiegu działo się sporo i można powiedzieć, że kolekcja jest dla koneserów. Jeżeli chodzi o męską linię, to jestem mile zaskoczona. Energetyczne, przeskalowane męskie sylwetki, czerpiące ze stylistyki Yamamoto, to powiew odświeżającej, odważnej awangardy. Bardzo odstawały one charakterem od damskiej kolekcji, mocnej, ale także i infantylnej. Pudrowe i połyskujące błękity, róże, koronki, słodkie tiule, charakterystyczne gwiazdki i kokardki  – paleta inspiracji jest tak szeroka, że bliżej jej do niemożności zdecydowania, na co postawić, niż szerokich horyzontów projektanta. Niestety większość kobiet wyglądałaby w tej kolekcji słodko jak lalka barbie.

Czy jestem zaskoczona? Jestem nie tylko zaskoczona, ale i zdziwiona, że Dawid Woliński mając taki potencjał nie ma ochoty stworzyć marki. Bawi się modą i podchodzi do niej tematycznie, jak podczas konkursów. 

Czy kolekcja zdobędzie uznanie? W kreacjach pojawiła się Małgorzata Kożuchowska i Małgorzata Socha. Obie panie wyglądały odważnie. Jestem pewna, że wzbudzą skrajne emocje i mocno podzielą widownię.

Nie wiem, jakiej muzyki słuchał projektant, tworząc najnowszą kolekcję, ale ja słyszałam trochę country, popu, funka i rocka z lat 90-tych.  

Zdjęcia z pokazu- Marek Makowski

Galeria z pokazu

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany