DW

Sophisti talents: Kacper Schiffers – wizjoner biżuterii

Luty 29, 2016 0 Moda - Nowości

Pamiętam, jak zwróciłam uwagę na jego projekty po raz pierwszy. Było to na targach biżuterii Złoto Srebro Czas. Zaimponował mi precyzją wykonania swoich wyrobów. W biżuterii Kacpra Schiffersa widać zainteresowanie rzemiosłem artystycznym. Małe formy są dopracowane w szczegółach i charakterystyczne. 

Kacper Schiffers to projektant, który posiada dar w kreowaniu tego, czego jeszcze nie było. Wyprzedza trendy i tworzy biżuterię dla kobiet, które cenią jakość połączoną z oryginalnością. Pasją projektanta jest renowacja biżuterii antykwarycznej.  Zainteresowanie rzemiosłem artystycznym budziło się w nim w trakcie rodzinnych spotkań, podczas których słuchał opowieści o znanej przedwojennej warszawskiej fabryce platerów, należącej do jego pradziadka – Andrzeja Bolesława Schiffersa. Firma działała przeszło 100 lat a jej początki sięgają 19 wieku. Projektant od lat kolekcjonuje przepiękne wyroby posrebrzane, opatrzone znakiem Schiffers & Co. Kontynuowanie rodzinnej tradycji stało się dla niego naturalną potrzebą. 

Od zeszłego roku podjęliśmy współpracę: Kacper Schiffers zaprojektował dla Domu Mody Forget-me-not dwie kolekcje: Chopin i Arizonę. Cieszę się, że mogę współpracować z tak wyjątkową osobą.

Facebook

www.schiffers.pl

 

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany