DW

Premiera perfum LaManii

Grudzień 02, 2015 3 Moda - Nowości

LaMania obchodzi właśnie swoje piąte urodziny, a przez pięć lat istnienia na polskim rynku zdążyła zapisać się w świadomości nie tylko fashionistów, lecz także osób mniej zainteresowanych branżą mody — co w polskich realiach jest nie lada wyczynem. Jubileusz marki stał się znakomitą okazją do premiery pierwszych perfum, sygnowanych jej logo.

Atmosfera podczas samego wydarzenia była bardzo kameralna: bez czerwonych dywanów i tłumu fotoreporterów, którzy oślepiali przybyłych gości fleszem. Marka powraca tym samym do prawdziwie elitarnych prezentacji dla starannie wyselekcjonowanego grona klientów, która nie musi zapraszać tłumu celebrytów, by ściągnąć na siebie uwagę. W przytulnym wnętrzu butiku dyskutowano głównie o zapachu i fenomenie marki, która w pięć lat podbiła nie tylko polski, lecz także europejski rynek dóbr luksusowych.

Joanna Przetakiewicz z pasją opowiadała o procesie tworzenia swojego pierwszego zapachu, który powstał w europejskiej kolebce perfumiarstwa: francuskim Grasse. Po dziewięciu próbach, wiążących się z ponad roczną pracą nad bukietem kompozycji, wreszcie udało się stworzyć idealną mieszankę. Kobieta LaManii jest bezkompromisowa — pachnie miksem cytrusów, białych kwiatów, patchouli, piżma, drzewa sandałowego i wanilii. „Zapach jest wybitnie kobiecy – wyrazisty, kuszący, zmysłowy, wręcz erotyczny. Zostaje w pamięci na długo. Przypomina mi aromatyczne francuskie perfumerie oraz atmosferę Belle Époque” — opowiadała o swoich inspiracjach Joanna Przetakiewicz.

Prezentacja perfum połączona była z premierą nowej, wiosenno-letniej kolekcji marki. Natchnieniem dla projektantki była głównie architektura i projekty wnętrz Alberto Pinto, których charakterystycznym elementem jest symetria i harmonia. Wśród dominujących materiałów znalazły się welury, szyfony i aksamity, a kolekcja oscylowała wokół klasycznych czerni, granatów i czerwieni.

Jednak największe wrażenie zrobiły na mnie perfumy, którym wróżę duży sukces. To jedna z tych rzeczy, którą mogę polecić jako prezent dla kobiet na nadchodzące święta.

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany