DW

SOPHISTI TALENTS: Karolina Bik - natura przeobrażona w sztukę

Marzec 22, 2016 0 Moda - Nowości

Karolina Bik to projektantka światowej klasy, choć sama o sobie mówi, że jest „dziewczyną z lasu”. Rzeczywiście natura to najsilniejsze źródło jej inspiracji. Baczna obserwacja, fotografowanie, szkicowanie składają się na proces twórczy i poprzedzają powstanie każdego z tych wyjątkowych projektów. Jej wieloletnie doświadczenie i charakterystyczny styl są doceniane przez stałe klientki w kraju i zagranicą. Ja też znalazłam się w gronie wiernych fanek i zaprosiłam Karolinę do współpracy w Domu Mody Forget-me-not.

Projektantka czerpie z form i wzorów ukształtowanych przez naturę i przeobraża je w biżuterię. Trudno znaleźć dwie takie same formy w świecie przyrody – i podobnie jest z biżuterią Karoliny: każdy element wykonywany jest ręcznie, a w związku z tym – niepowtarzalny. Jej projekty przypominają plaster miodu, rafy koralowe, ptasie gniazda, bryłę węgla czy molekuły. Niezwykła wyobraźnia miesza się tu z niesamowitością organicznych form. Projekty są bardzo efektowne – ale nie efekciarskie. Imponują świeżością i naturalnością.

W Karolinie lubię to, że ma swój świat, a jej biżuteria pięknie odzwierciedla, co ją zachwyca i fascynuje. Z zacisza leśnego domku śmiało wkracza na biżuteryjne salony – bo jej projekty to design najwyższej klasy. Jestem dumna, że Karolina Bik należy do grona projektantów Domu Mody Forget-me-not. Ta współpraca to ogromne pokłady dobrej energii i biżuteria, obok której nie da się przejść obojętnie.

Strona projektantki: zobacz TUTAJ

Facebook: Karolin Bik Jewellery

Instagram: karolina_bik

Zdjęcia pochodzą ze strony i fanpage'a Projektantki.

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany