Moda na sztukę

Aukcja Art

DW, Październik 21, 2017 0 Moda na sztukę
Senna atmosfera mijającej jesieni sprzyja surrealistycznym wizjom. Na wystawie przedaukcyjnej w DESA Unicum znalazły się prace najwybitniejszych polskich twórców realizmu magicznego. Już 26 października pod młotek pójdą obrazy Rafała Olbińskiego, Wojciecha Siudmaka i Tomasza Sętowskiego. Jesienna aukcja Art Outlet to także wyjątkowa okazja, żeby prace najważniejszych malarzy 2. połowy XX wieku nabyć w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Jutro Paryż!

Dorota Wróbewska, Marzec 14, 2014 0 Moda na sztukę
Jutro Paryż!
Na lotnisku poznam trzech uczestników konkursu, którzy wyjadą ze mną na shop art. Nie mam pojęcia kto to jest i muszę Wam powiedzieć, że jestem bardzo ciekawa.
Podczas pobytu w Paryżu będzie dość inspirująco i intensywnie.
Odwiedzimy Muzeum Mody ( Palais Galliera), księgarnię Szekspira nad Sekwaną, ogrody Luwru. Zobaczymy także Bazylikę Sacre-Ceur ( Bazylika Najświętszego Serca), park-Parc des Buttes-Chaumont. W wolnym czasie pójdziemy na zakupy shop art, które zrobimy w Galerii Lafayette oraz w butikach francuskich projektantów, mniej znanych na świecie, ale cieszących się popularnością w swoim kraju. Autorskie sklepy mieszczą się w dzielnicy Le Marais. Planów sporo, czasu mało :) O wszystkim będę pisała już z Paryża na swoim fan page. Przygoda z shop art dopiero się zaczyna! Co warto Waszym zdaniem przywieźć z Paryża w ramach smartshoppingu?
  Jak kupować z IQ http:// http://www.kartaiq.pl/?utm_source=dorotawroblewskablog.pl&utm_medium=post&utm_content=kartaiq_14marca&utm_campaign=dorotawroblewska

Zabawa w Pop-art

Dorota Wróbewska, Marzec 03, 2014 3 Moda na sztukę
Kochani, to był spontaniczny konkurs. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak duże zainteresowanie. Zostało nadesłanych 67 prac.
Wybór nie jest prosty, dlatego musicie dać mi trochę czasu do zastanowienia.
Dzisiaj wybrałam prace, które biorę pod uwagę.
Przyznam 3 nagrody!
1. Niespodzianka
Niespodzianka od internatów za lajki, które zamieszczone będą pod zdjęciami w galerii Pop Art. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.599283063498167.1073741831.210000935759717&type=3 Głosowanie kończę jutro, 4.03 o godzinie 22.00 2. Niespodzianka
Niespodzianka ode mnie 3. Niespodzianka
Niespodzianka od tajemniczych artystów, którzy wskażą najciekawszą pracę. MODA NA SZTUKĘ trwa i to dopiero jest początek!

Czym jest POP ART?

Dorota Wróbewska, Luty 28, 2014 0 Moda na sztukę
POP ART Pierwsze skojarzenie jakie mam w głowie to Andy Warhol, wolność, swoboda, kolor, reklama i puszka zupy Campbell.
Pop-art to niezwykłe zestawienia komiksów, które zostały przedstawione na płótnie oraz zwykłych przedmiotach codziennego użytku. To kolorowa twórczość, która cechują się ekspresjonizmem i groteską. Ze względu na bardziej sprzyjające warunki polityczne i ekonomiczne kultura pop-art najbardziej się przyjęła w Stanach Zjednoczonych i zachodniej Europie.
W Polsce na pop-art zwrócił uwagę artysta Benon Liberski ( (1926 -1983 ), który zaadaptował styl pop-artu w swoich obrazach. Kolejnym artysta to Lucjan Mianowski, który był jednym z najbardziej znanych polskich grafików. Pokazał swoje pracę "Zachód słońca" w filmie "Trzy dni kondora" Sidneya Pollacka. 
Ważną rolę w dobie polskiego pop-artu odegrali twórcy polskiego plakatu, tacy jak Roman Cieślewicz, czy Jan Młodożeniec. Wczoraj na swoim fan page zapytałam Czytelników czym dla nich jest pop-art. Jestem mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiego zainteresowania tą sztuką.
Oto kilka komentarzy Czytelników. CZYM DLA CIEBIE JEST POP ART? "Kolor, zabawa, brak dosłowności, łamanie konwenansów, dla jednych przekraczanie granic dla innych głupota, sztuka w której każdy może odczytywać znaczenie według upodobań i chęci…" " To przejaw konsumpcyjnego stylu życia ludzi" "Sztuka popularna jest dla mnie pytaniem o ważność, o sens istnienia rzeczy martwych. Jest sztuką, która przez dążenie do utraty swojej oryginalności, paradoksalnie - zyskuje ją. Staje się inspiracją dla odbiorcy. Jest żartem, ironią. Artystycznym buntem przeciw sztuce. " "Pop art to sposób na zabicie nudy wokół nas. Bez niego byłoby szaro i ponuro. Dla mnie to sztuka odważna i nowatorska, za każdym razem wprowadzająca coś nowego. I zupełnie nie mogę się pogodzić z tym, że niektórzy uważają ten rodzaj sztuki za kicz. Trzeba mieć jaja, żeby pop art docenić i umieć się nim bawić w swoim otoczeniu." 'Dla mnie pop art to jest coś niesamowitego, te kolory, grafiki, wzory... Dają mi dużo energii do działania, taki misz-masz wszystkiego, dla niektórych może być niezrozumiałe, dla mnie jest spójną całością. Często pop art staram się przemycić do swoich strojów- a to torebką z komiksowym nadrukiem, a to niebanalnymi okularami przeciw słonecznymi- nieskończona kopalnia inspiracji ' "Pop art to hołd dla konsumpcjonizmu, taka sztuka dla mas- sztuka popularna" "Pop-art zawsze był dla mnie wielkim paradoksem. Sztuka popularna, ekspresja konsumpcjonizmu, ale jednak sztuka. Pozorny ukłon w stronę masowości i spełnianie ich quasi-artystycznych potrzeb, choć w rzeczywistości - przynajmniej dla mnie - nigdy nie był dla mas, lecz one były jego inspiracją, którą brutalnie wykorzystał i zdefiniował. Próbując uciec od kultury wysokiej, sam wpadł w swoje sidła. Same paradoks i chyba to pociąga mnie w pop-arcie najbardziej "
NIESPODZIANKĘ OTRZYMUJĄ Magdalena Anna Zieba "POP ART zmienił oblicze sztuki i podejście do artystów - był jednocześnie krytyką masowej produkcji i gustu, ale też ich afirmacją. POP ART to kolejna etykieta stworzona na potrzeby krytyków, jednak nie ma innej tak rozpoznawanej i wciąż obecnej w świecie designu i mody. POP ART to zarazem żart i poważne wyzwanie rzucone "tradycyjnym" formom" Mateusz Suda "W czasach kiedy pop art powstał w naszym kraju panowała szarość i nie mieliśmy okazji poznać tego nurtu sztuki. Mam wrażenie, że teraz nadrabiamy zaległości i wracamy do sztuki "komercyjnej". Często krytykowana i uważana za kicz, ja osobiście kocham pop art, pop sztukę i medialny blask. Cała ta otoczka zepsucia i meinstreamu ma w sobie naiwny urok. Sztuka jest na sprzedaż była i będzie a pop art jest najbliżej komercji i niech tak pozostanie amen." PROSZĘ O PODANIE ADRESU DO WYSYŁKI :)
Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze i zainteresowanie sztuką. 
C.D.N