DW

MODA NA MODĘ, ŻE AŻ STRACH

Kwiecień 18, 2012 29 Nie Lubię

Prawie codziennie dostaję informacje o nowych kolekcjach, markach, projektantach.
Moda na modę, tylko po co i dla kogo?
Tancerze, styliści, fryzjerzy, aktorzy i znani z tego, że są znanymi, realizują swoje marzenia w modzie.
Każdy chce zostać projektantem, a najchętniej sławnym.
W ciągu roku dostałam kilkadziesiąt informacji o nowych kreatorach.
Większość osób nigdy nie miało do czynienia z modą. Szkoła nie ważna, doświadczenie może być, ale nie musi, bo w tym zawodzie najważniejsze są inspiracje i kontakty z prasą. Nowi kreatorzy mają pomysł na siebie, przeważnie inspirowany magazynami Show Details czy L'OFFICIEL.
Inspiracje można uznać jako głębokie poszukiwania i "ciężką" pracę.
Narracja jest różna, wykonanie domowe, kilka wieszaków, makijażysta, kolega fryzjer, modelki z łapanki, nocny klub, koleżanka dziennikarka i mamy pokaz, widowisko na wielką skalę.
Jesteśmy ekspertami od koloryzowania wiadomości i dmuchania balona.
Balon rośnie, że aż strach, zaraz pęknie no i baaaaaaaach!
Ile można i jak długo, robić w balona tych, którzy na modzie się znają.
Przyglądam się temu zjawisku i jestem pewna, że większość tych osób w ciągu dwóch lat zniknie jak kamfora. Pojawią się następni i po nich będzie kolejna fala modnych marzycieli.

Każdy ma prawo do marzeń i realizacji pragnień, ale warto się zastanowić po co, jeżeli nasze inspiracje są tylko w obszarze tego co już było. Orientacja fotograficzna w formie ściągawki już nie wystarczy. Projektant powinien orientować się w najnowszych trendach i rozwijać swoją wiedzę. Trendy to nie to co jest, tylko to, co będzie! Tu zaczynają się schody, bo trzeba skorzystać z usług agencji, które analizują i przewidują tendencje. Jak dotrzeć wiedzą ci, co modę traktują nie jak zabawę, ale biznes.

Oczywiście można powiedzieć jak John Galliano " Najważniejsza jest konstrukcja oraz poszukiwanie granic możliwości tkaniny w opakowaniu ciała, Wszystko ewoluje. Nic nie jest ściśle zdefiniowane".

Ale to już szkoła wyższa bez L'OFFICIEL.

Nie będę wymieniać tych, którzy ściemniają, że tworzą modę, ale obiecuję, że przyjrzę się temu bliżej i poszukam inspiracji.
 

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany