Podróże

Bezpieczny powrót

DW, Grudzień 13, 2010 6 Podróże
Wylądowałam szczęśliwie :))) Muszę Wam powiedzieć, że załoga Air Italy może być przykładem dla innych linii. Dlaczego: - Air Italy Polska jest przewoźnikiem czarterowym posiadającym najnowocześniejszą flotę w Polsce. Obecnie eksploatuje Boeingi 737-800 NG, najbardziej zaawansowane technologicznie i najbezpieczniejsze samoloty w swojej klasie. AIP jest pierwszym przewoźnikiem w Polsce, który zaoferował swoim klientom nową jakość podróżowania. - Obecnie z Air Italy Polska można polecieć z Warszawy i Katowic m.in. na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canarię, Teneryfę i Fuerteventura), do Ovdy w Izraelu, Sharm-el-Sheik i Hurghady w Egipcie oraz do Mombasy w Kenii.

Mombasa

DW, Grudzień 12, 2010 16 Podróże
Mombasa jest największym ośrodkiem handlowym w Kenii. Przepiękne wybrzeże i srebrzysty piasek, który robi wrażenie na turystach. Region jest popularnym miejscem wypoczynku i wspaniałym terytorium dla płetwonurków. Piękne rafy koralowe robią wrażenie. Lubię nurkować, ale tym razem nie miałam czasu. Interesowało mnie miasto, bazary, styl życia mieszkańców, religia i architektura. W Mombasie mieszka wielu Azjatów, którzy mają wpływ na rozwój miasta. W całym regionie jest większość wyznawców islamu. Wiele meczetów i kobiety, które mają pozakrywane twarze i abaye. Chodzą ze spuszczoną głową nie zwracając uwagi na przechodniów. Największe emocje zrobiły na mnie bazary, pełne koloru, ludzi i kontrastów. To tam poczułam życie w Kenii i panujący klimat.

Wpadłam w oko :)

DW, Grudzień 12, 2010 11 Podróże
Ten miły Masaj chciał mnie kupić . Pokazał chatę i powiedział, że będzie moja. W zamian za mnie, oferował swoją żonę oraz bydło :)))) Chyba moje włosy zrobiły wrażenie :)

Portrety Wojowniczych Masajów

DW, Grudzień 12, 2010 7 Podróże
Masajowie to najbardziej kolorowe i najdumniejsze z plemion. Przyzwyczajeni do turystów ale cały czas w większości prowadzą tradycyjny tryb życia. Masajowie i Samburu jest bardzo dumne ze swojej tradycji i odrębności kulturowej. Mimo to, że władze starają się włączyć plemiona we współczesną cywilizacje, Masajowie pozostają strażnikami swojej kultury.

Plan podróży

DW, Grudzień 12, 2010 14 Podróże
Teraz spokojnie mogę napisać plan swojej podróży. Przez dwa tygodnie codziennie gdzieś byłam. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Podczas pobytu przekroczyłam obie strony równika, widząc pustynie północy i rozległe płaskowyże południa. Dzięki tej podróży zupełnie inaczej patrzę na kulturę tego kraju i doceniam niezwykłe środowisko Kenii. Byłam w wioskach w których tubylcy mieszkają w krytych strzechą chatach, zbudowanych z odchodów bydła i w bogatych miastach. Mieszkałam w bardzo różnicowanych warunkach - od namiotów po komfortowe hotele, które mogą konkurować z hotelami w Europie.
To była wspaniała przygoda, którą postaram się przybliżyć.

Podróż, która na zawsze zostanie w mojej pamięci.

DW, Grudzień 11, 2010 8 Podróże
Przyleciałam do Mombasy i za parę godzin lecę do Warszawy. Wyląduje o godzinie 5:00 rano kompletnie nie przygotowana. Mam na sobie jeden cienki sweterek i jestem "zaskoczona" zimą :)))
Moja podróż w Kenii dobiega końca i pora się pożegnać :( Przez dwa tygodnie codziennie gdzieś byłam, poznawałam ludzi. Mój dzień trwał 16 godzin i dopiero teraz zaczynam odczuwać zmęczenie. Jest to inne zmęczenie- piękne, pełne inspiracji i wielkiej satysfakcji. Brakuje mi dwóch dni zwykłego leniuchowania. Niestety, pora wracać.
Powrót do Polski będzie dość komfortowy, bo lecę Air Italy bezpośrednio do Warszawy. Podczas lotu, posegreguje zdjęcia, które mam zamiar Wam pokazać.  Pragnę podziękować Lenie Bronnikoff :))) Lenka, wiesz za co :) Jesteś wspaniałą kobietą i dziękuje Ci za to, że jesteś :))) Jak się spotkamy, to osobiście Cię uściskam. Przyjadę bez Masaja ale od Masaja coś mam :))))

KENIA-Pani Ambasador

DW, Grudzień 10, 2010 12 Podróże
Będąc w Kenii miałam przyjemność spotkać się z Panią Ambasador Anną Grupińską. Co za niesamowita kobieta ! Można tylko marzyć, żeby takie osoby reprezentowały Polskę na świecie. Rozmawiałyśmy o Kenii, problemach, komunikacji, ludziach. Pani Ambasador pokochała Afrykę i podczas naszej rozmowy wywnioskowałam, że ten kraj, jest jej bardzo bliski. Opowiedziała mi kilka ciekawostek o Kenii z którymi chętnie się z Wami podzielę.
MATATU
W Kenii nie ma komunikacji miejskiej. O autobusach można pomarzyć. Każdy porusza się matatu, czyli mini prywatne autobusiki, jaskrawo pomalowane, które przeważnie są zatłoczone i niebezpieczne. Nigdy nie wiesz ile zapłacisz i w jakim czasie dojedziesz. Jeżeli chcesz zamówić taksówkę, to nie masz pewności czy przyjedzie :)
BIGAMIA
W Kenii jest przyjęta bigamia. Niektórzy mężczyźni mają po kilkanaście żon. Wędrują z domu do domu. Przeważnie mają gromadę dzieci i są utrzymywani przez żony.
KULTURA
Tu nikt nie jest zainteresowany kulturą, muzyką i sztuką. W Najrobii nie ma teatru, bo nie ma chętnych. Mało kto ma telewizje, która ma tylko kilka programów. Ludzie żyją od "wschodu do zachodu słońca". Oczywiście mają swoje zainteresowania. Jak zapytałam czy są jakieś gwiazdy, to Pani Ambasador, uśmiechnęła się i odpowiedziała: " Gwiazdy ? Tu nie ma gwiazd ". CDN......... Na zdjęciu : Dorothy Githae, ja i Ambasador Anna Grupińska

KENIA-Polowanie na internet i nie tylko

DW, Grudzień 10, 2010 22 Podróże
Kochani, mam bardzo słaby dostęp do internetu. Przez trzy dni byłam na safari w poszukiwaniu przygód :) Dzisiaj wieczorem przyjechałam do Nairobi i jutro wyjeżdżam do Mombasy. Z Mombasy wylatuje do Warszawy. Pocieszające jest to, że usnę w samolocie Air Italy jak suseł :)))) Air Italy Polska ma bardzo nowoczesne samoloty oraz fantastyczny, przemiły i profesjonalny personel. Zarówo pokładowy, jak i check-in. Na 100 % nikt mnie nie będzie budził. Codziennie przez dwa tygodnie wstawałam o 6 rano. Tęsknie już za spokojnym porankiem, kawą i nie robieniem nic :) Mam tyle Wam do powiedzenia, że sama nie wiem od czego zacząć. Na początku zdjęcia lwicy, która upolowała zebrę oraz ................no właśnie, co to jest i co robi ? Głównym partnerem programu są linie lotnicze Air Italy Polska, a także biuro podróży Summerelse oraz Hewlett Packard i Sensai Kanebo International.

KENIA- Namiot

DW, Grudzień 08, 2010 85 Podróże
Przez dwie noce będę spała w namiocie. Namioty są super wyposażone :))) Mimo to, kompletnie nie jestem przyzwyczajona mieszkać tak blisko zwierząt. Słyszę je i czuję :)))) Namiot jest postawiony na otwartej przestrzeni. Podchodzą antylopy, lamy, małpy i inne zwierzęta :) Rano o 6.00 kolejne  Safari :))) Jutro pokażę Wam co widziałam .

KENIA- Spotkanie u Franciszkanów

DW, Grudzień 08, 2010 6 Podróże
Już na początku przywitali nas serdecznie i po przyjacielsku. Na powitanie pierwszy wyszedł
Franciszkanin Arek, który nie wygląda na Franciszkanina :)
Cały czas uśmiechnięty i bardzo otwarty.
Pokazał dom pielgrzyma, niedawno wybudowany
z którego jest bardzo dumny.
Potem zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek,
przygotowany przez miejscową gospodyni.
Na obiad była zupa, makaron i potrawa z mięsem.
Mi najbardziej smakowało świeże awokado z cebulką i cytryną. Ale było miło :))))
W obiedzie uczestniczyli młodzi postulanci z Kenii,
Etiopii i Tanzanii i Piotr, który jest wolontariuszem z Polski.  NA ZDJĘCIU: Franciszkanin Arek