DW

La France-Czarodziejskie miejsce

Grudzień 29, 2011 6 Podróże

La France

Miejsce czarodziejskie, wyjątkowe, pełne tajemnic i skarbów vintage.
Wchodzisz i czujesz, że Twoja głowa lata jak na karuzeli. W jednej minucie chcesz zobaczyć i dotknąć wszystko. Tyle skarbów w jednym miejscu i nic nie leży przypadkowo, bo każda rzecz jest położona w odpowiednim "czasie". Dejavu, takie miałam wrażenie i nie tylko ja. Przejście przez lustro do fashion vintage.
Odczucie, że kiedyś gdzieś te rzeczy widziałam. Dreszcze i coś magicznego, bo nawet sprzedawcy robią wrażenie. Rozmawiasz i słyszysz, że o historii mody wiedzą wszystko. Praca, którą wykonują nie jest dla nich przypadkowa, to pasja i duma, że to jest właśnie "La France". Kochają to miejsce i utożsamiają się z nim zachowaniem i wyglądem. Każdy sprzedawca ma swój styl. Mówią po cichu, spokojnie z dziwnym akcentem.
Nie wiem jak to opisać, ale mialam wrażenie, że są zupełnie z innej epoki.

Suknie vintage
Sukienki balowe z lat 20,30,40 i 50-tych to wyjątkowe okazy. Każda suknia ma swoją historię. Kiedyś, gdzieś "uczestniczyła" na balu, koktajlu lub raucie. Nikt nie wie do kogo należała i w jakich okolicznościach była prezentowana, ale można przeczytać gdzie została wykonana, w jakim okresie lub skąd została sprowadzona.

Ceny wysokie i wcale mnie to nie dziwi, bo to wyjątkowe okazy.
Niektóre suknie kosztują po kilka tysięcy dolarów, ale i wyglądają na bardzo kosztowne. Piękne materiały, ręcznie wyszywane zdobienia i niespotykane w dzisiejszych czasach wzory lub wykończenia. Jedyne w swoim rodzaju, "perełki" znalezione w różnych miejscach świata. Niektóre suknie są tak stare i delikatne, że można je tylko traktować jak rekwizyt dekoracyjny. Ceny kształtują się od 60$ do 2000$.

Vintage for Men

W sklepie i jest coś dla panów :) Dział Vintage dla mężczyzn. Buty, fraki, marynarki, smokingi, kapelusze, czapy, płaszcze i męska biżuteria. Jestem pewna, że wielu kolegów, których znam, wyszłoby z dużymi zakupami :)

Zakupy vintage

Z daleka zobaczyłam biało czarną sukienkę w stylu Chanel. Na niej była informacja, że pochodzi z 20 roku i jest szyta na miarę. Minęło prawie 100 lat, a sukienka dalej jest aktualna w trendach i wygląda jak przed chwilą odebrana od krawcowej. Oczywiście kupiłam ją i wisi w mojej szafie. Nie wiem czy kiedykolwiek ją zaprezentuję, ale czułam, że musi być moja.

Szaleństwo :)

W tym sklepie wszystko wszyscy przymierzają, bawią się modą i kupują :) Byłam w towarzystwie Basi i Halinki, które mieszkają w Australii. Były oczarowane miejscem i okazało się, że każda z nas coś kupiła. Basia czerwony piękny kapelusz i sukienkę z lat 50-tych w której wyszła i Halinka biżuterię. Ja kupiłam sukienkę i piękny trench z lat 50.

Jedno jest pewne, kupiłybyśmy dużo więcej, gdyby nie Pan W.W, któremu zabrakło cierpliwości do szalonych kobiet :)

La France
1612 E. Seventh Avenue
Ybor City, FL 33605 

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany