Polecam

"Alexander McQueen. Krew pod skórą"

DW, Grudzień 05, 2016 90 Polecam
Kim był naprawdę Alexander McQueen? Geniuszem,artystą czy szaleńcem? A może zagubionym chłopcem zafascynowanym gotykiem i okrucieństwem?
Jego życie pod wieloma kwestiami przypominało mroczną baśń. Jedno jest pewne - ten człowiek, kiedyś zwyczajny syn taksówkarza,
wstrząsnął światem mody. Światem, który najpierw podbił, a potem padł jego ofiarą...
Rodzina, przyjaciele, kochankowie opowiedzieli po raz pierwszy o projetancie takim jakim Go znali.
"Alexander. McQueen. Krew pod skórą" to lektura obowiązkowa dla wszystkich osób zainteresowanych modą. To niezwykła historia wizjonera, który był samotnym artystą. Myślałam, że znam całą historię projektanta, jednak po przeczytaniu tej książki okazało się, że nie do końca. Biografia odkrywa tajemnice i przedstawia obraz osoby niezwykłej. Tacy wizjonerzy jak Alexander McQueen to wyjątki wśród ludzkości. Jeszcze długo nikt nie zastąpi miejsca twórcy, który narzucał nie tylko trendy, ale sprawiał, że moda stała się formą sztuki. Sztu­ka kracji mówienia te­go, co chcemy zobaczyć, tego co czujemy. Z biografii możemy dowiedzieć się jak projektant silnie uzależnił się od kokainy i alkoholu, poznać przyjaciół, kochanków i wrogów. Po przeczytaniu tej książki znajdziecie odpowiedź na pytanie- Dlaczego? Czy samobójstwo było decyzją wycofania się w porę, zanim nastała pustka?   "Krew pod skórą" można zakupić pod linkiem:
http://m.empik.com/alexander-mcqueen-krew-pod-skora-wilson-andrew,p1131043254,ksiazka-p

NEW LOOK DESIGN REFRESH 2016

DW, Październik 16, 2016 3 Polecam
Wystartowała nowa edycja NEW LOOK DESIGN - konkursu dla artystów i projektantów mody stworzonego przez Dorotę Wróblewską. Tegoroczna edycja pod hasłem REFRESH poszerza się o nowe kategorie - do tradycyjnej FASHION doączyła kategoria ART oraz kategoria INSPIRACJE. Wśród atrakcyjnych nagród, w tym pieniężnych, są wyjazd do Rzymu oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji ubrań podczas jednej z ważniejszych imprez modowych w stolicy - WARSAW FASHION STREET 2017. Finał NEW LOOK DESIGN REFRESH odbędzie się 1 grudnia 2016 roku. NEW LOOK DESIGN Refresh 2016 to wznowiona wersja konkursu, który promuje utalentowanych artystów oraz projektantów mody. Chcemy nagradzać i inwestować w młodych, obiecujących twórców i projektantów, którzy w swoich realizacjach łączą nowoczesność, innowacyjność i elegancję na miarę XXI wieku, a jednocześnie wykraczają poza konfekcję, tworząc ponadczasowe dzieła sztuki – mówi Dorota Wróblewska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu. Dwie kategorie: FASHION oraz CARLO ROSSI INSPIRACJE, są adresowane do projektantów mody. W pierwszej należy zaprojektować kolekcję inspirowaną włoskim stylem życia „La Dolce Vita”, a w drugim, suknię w kolorze owoców truskawki i/lub brzoskwini. Została również stworzona kategoria ART, dla osób związanych z kulturą i sztuką, tu tematem jest również włoski styl życia. Do konkursu można się zgłaszać przez stronę internetową: http://www.newlookdesign.pl. Partnerem głównym konkursu jest Carlo Rossi. NEW LOOK DESIGN to konkurs z wieloletnią tradycją dla projektantów mody. Organizowany od 2006 roku przez Dorotę Wróblewską miał na celu promocję najbardziej utalentowanych projektantów. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zajmujących się sztuką i modą. Tegoroczna edycja pod hasłem REFRESH powiększa się o nowe kategorie: ART oraz kategorię komercyjną CARLO ROSSI INSPIRACJE. PARTNERZY-Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru. Konkurs objęły patronatem medialnym JOY, Cosmopolitan, Esquire oraz www.cosmopolitan.pl, www.joy.pl, www.esquire.pl, www.jastrzabpost.pl, www.sophisti.pl, www.dorotawroblewskablog.pl STRONA KONKURSU www.newlookdesign.pl

Modnie pod prąd

DW, Wrzesień 11, 2016 4 Polecam
Kierunek prawda i naturalność czyli Tatuum bez retuszu. Kampania reklamowa polskiej marki, która ma na celu promować nie tylko same ubrania, ale i apeluje o naturalność. Marka ma swoich wiernych klientów ceniących minimalizm. Ostatnia kampania zaskakuje i idzie pod prąd aktualnej modzie na sztuczne piękno. Czy kupimy skromność i naturalność?    

Wróblewska i Turnau ocenią prace fotografików

DW, Lipiec 04, 2016 0 Polecam

„Stare Dębniki. Nowa Perspektywa” to tytuł konkursu fotograficznego zorganizowanego przez jednego z wiodących w Polsce deweloperów, w którego jury zasiądą Dorota Wróblewska i Grzegorz Turnau.

Stare Dębniki. Nowa Perspektywa.

DW, Czerwiec 27, 2016 3 Polecam
Pod takim tytułem jeden z wiodących w Polsce deweloperów ogłosił konkurs fotograficzny, który ma nie tylko przybliżyć mieszkańcom Krakowa piękno dzielnicy Stare Dębniki, ale też zwrócić uwagę na możliwość rozpoczęcia nowego etapu życia w niezwykłym miejscu.

Warsztaty stylu z DW

Dorota Wróblewska , Marzec 03, 2016 2 Polecam
Takich warsztatów jeszcze nie było! To będzie fantastyczna zabawa modą, z której każda z Pań wyciągnie wnioski. Będziemy się ubierać i przebierać w poszukiwaniu własnego stylu. Osobiście doradzę każdej z Pań i przedstawię jej największe atuty, które powinna eksponować.

Stefcia

DW, Grudzień 17, 2015 1 Polecam
Marc Levy-"Sa­mot­ność jest jak ogród, w którym dusza usycha, a kwiaty przes­tają pachnieć".   Kochani, zbliżają się Święta. Każdy z nas spędzi ten czas w gronie bliskich. Będziemy się uśmiechać, jeść wigilijne dania i rozmawiać o tym co było i co będzie. To będzie czas dla nas i naszej rodziny. Pamiętajmy jednak o tym, że są osoby, które w tym dniu będą bardzo samotne. Jedną z nich jest Pani Stefcia o której pisałam wiele razy. Pani Stecia od lat jest w Domu Opiekuńczym. Jej nabliższymi osobami są pielegniarki i ksiądz. Pani Stefcia jest bardzo dzielna. Uwielbia pracować w ogródku, pielić, sadzić kwiatki, robić na drutach. Sama o sobie mówi, że nigdy się nie nudzi i zawsze znajdzie dla siebie pracę. Jak pracuje to nie tęskni za ŻYCIEM i nie ma czasu wspominać, bo wtedy bardzo się smuci. Wielką radość sprawiają jej drobiazgi. Cieszy się jak przyjadę i przez chwilę możemy ze sobą porozmawiać. Ja opowiadam gdzie byłam, a Pani Stecia zadaje pytania.  Jest ciekawa wszystkiego, ciekawa życia... I teraz prośba do Was. Niestety w tym roku nie będzie mnie w Polsce i nie odwiedzę Pani Stefci. 
Jeżeli macie dobre chęci i chcecie sprawić uśmiech samotnej starszej Pani, to zostańcie dla niej Mikołejem. Lista rzeczy, które sprawią radość: Miętuski, wełna, druty, biblia (duże litery), miód, ciepłe rajstopy rozmiar M, czekolada, pierniczki, kruche ciasteczka, kapcie (rozmiar 39). Jestem pewna, że każda paczka od Was będzie zaskoczeniem i wielką niespodzianką.   ADERS Pani Stefania Zawarska Dom - Opiekuńczo Leczniczy Opatrzności Bożej 05-860 PłOCHOCIN, PILASZKÓW
Ul. Nowowiejska 137  

Polskie Gwiazdy w filmowych marzeniach

DW, Listopad 18, 2015 0 Polecam
Kto by pomyślał, że Małgorzata Kożuchowska może tak doskonale wcielić się w Charlie Chaplina? Ta — i wiele innych zaskakujących metamorfoz — stała się motywem przewodnim kalendarza charytatywnego Fundacji Mam Marzenie.

Płatny staż w redakcji SOPHISTI

DW, Listopad 11, 2015 0 Polecam
Jeśli jesteś zainteresowany modą, kulturą i sztuką, masz lekkie pióro i chcesz pracować w ambitnym, młodym zespole, zgłoś się do nas na staż! Poszukujemy osób, które będą współpracowały z dziennikarzami Sophisti przy pisaniu oraz redakcji tekstów.

Casting dla dzieci

DW, Listopad 11, 2015 2 Polecam
Zapraszamy dzieci na casting do pokazu mody marki SMYK. Wymagania : DZIECI – Wzrost 116 i 134. Casting odbędzie się w sobotę 14 listopada w Ognisku Pracy Twórczej im. Jordana na ulicy Nobla 18/ 26 o godzinie 11.00. Pokaz odbędzie się 5.12 na Stadionie Narodowym podczas Targów HUSH