DW

Maraton mody

Maj 24, 2013 7 Porady

W tym tygodniu jest maraton mody i wydarzeń.
Nie mam pojęcia dlaczego projektanci nie dogadują się między sobą i nie realizują pokazów przynajmniej w tygodniowych odstępach.
Osoby zajęte, a takich jest wiele, nie mają czasu bywać codziennie na imprezach i muszą wybierać.
Oczywiście Ci, co bywają zawsze (etatowi celebryci), bywać będą. Jednak, czy tylko o "etatowców" chodzi organizatorom?
Wczoraj rozmawiałam z kilkoma Naczelnymi kolorowych pism, które nie są zadowolone z zaistniałej sytuacji. Po pierwsze, nie mają czasu codziennie gdzieś bywać, bo gazeta sama się nie złoży, po drugie magazyny, które prowadzą rubryki z wydarzeń są zasypywane tysiącami zdjęć z wydarzeń.

Gazeta ma swoje ograniczenia, więc dziennikarze są zmuszeni wybierać lub robią jedynie mini relacje.
Portale internetowe codziennie publikują galerie o nowych pokazach mody. Statystyki czytelnictwa są słabsze, bo internauci są znudzeni ścianką prasową i wybiegiem. Kolekcje mieszają się w głowach.
Na SOPHISTI zamieściliśmy kalendarz imprez dla firm, producentów i projektantów mody. Zrobiliśmy to po to, żeby uniknąć takiej sytuacji.
W ciągu 8 dni naliczyłam 13 wydarzeń, w tym pokazy takich projektantów jak: Maciej Zień, Joanna Klimas, Paprocki&Brzozowski, Łukasz Jemioł.
Dzisiaj rozpoczyna się OFF FASHION KIELCE.
Nie jestem w stanie bywać wszędzie, gdzie jestem zapraszana. Na przykład chętnie bym zobaczyła pokaz Paprocki & Brzozowski, ale jednak wybrałam koncert Możdżera, który był „poza konkurencją”.
No cóż, może warto się zastanowić nad opisaną sytuacją, bo takie „maratony” są niekorzystne przede wszystkim dla projektantów.


KALENDARZ IMPREZ- http://www.sophisti.pl/kalendarz_imprez/

ZDJĘCIE- Pokaz ŁUKASZ JEMIOŁ kolekcja jesień/zima 2014

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany