DW

Męskie szczotki

Listopad 07, 2013 13 Porady

Wczorajszy wpis zainspirował mnie do napisania o męskiej sprawie, czyli o modzie męskiej na blogach.

Blogi męskie to cały czas nisza. Jest wiele poświęconych sprawie męskiego wizerunku, ale tylko kilka wartych uwagi.
W czym jest problem?
Większość blogów jest „ ładnych” i skierowanych do pewnej grupy odbiorców. Brak w nich naturalności, męskiego podejścia do tematu i przede wszystkim męskich "perfum."
Blog męski powinien być inspiracją nie tylko dla wiecznie młodych chłopców, którzy lubią obcisłe koszule, marynarki i spodnie, ale i dla facetów, którzy ukończyli czterdzieści lat.
Wystarczy wyjść wieczorem do klubu, żeby zobaczyć jak są ubrani faceci. Ewidentnie jest problem. Może szesnastolatek wie jak się ubrać, ale jego ojciec nie ma żadnych wzorców.

Pogoń za nowościami i szukanie inspiracji w tym co proponują blogerzy ma swoje dobre, ale i zdecydowanie złe strony. Dojrzały facet może zrobić sobie krzywdę i wyglądać dość śmiesznie, bo styliści i blogerzy promują modę, która ładnie wygląda na obrazku, a w rzeczywistości dużo gorzej.
Ubiór jest kodem, komunikacją i sygnałem. Po ubiorze możemy określić styl i stwierdzić orientację seksualną. Oczywiście możemy się mylić, ale w wielu przypadkach wiemy, kto jest kto.
Przeraża mnie moda i promowanie stylu, który jest jak przegięta "szczotka".
Takich blogów mamy większość. Ja wiem, że świat się zmienia i my się zmieniamy, ale gdzie się do diabła podziali prawdziwi mężczyźni.
Kilka dni temu widziałam faceta 50+, który miał na sobie przeźroczystą bluzkę, włosy na brylantynę, obcisłe spodnie. Można powiedzieć, że ubrał się jak chłopak z bloga, bo ktoś napisał, że taka stylizacja jest "trendy". Pan nie wiadomo czemu postanowił iść na całość i wyglądał właśnie jak podstarzała przegięta "szczotka" .
Podobnie zrobił Radosław Majdan, który zapomniał, kim tak naprawdę jest i nagle postanowił być początkującym "blogerem". Efekt dość śmieszny, mimo że każda rzecz, którą pokazuje jest bardzo ładna.

Mam wielu przyjaciół gejów i większość z nich śmieszą stylowe manifestacje. 

Zaraz ktoś napisze komentarz, że Wróblewska jest przeciwna gejom. Nie jestem przeciwna, ale nie lubię mody i pozy, która krzyczy JESTEM GEJEM! Gej, który nie ma kompleksów z powodu swojej orientacji, nie musi krzyczeć. To jak wyglądamy jest indywidualną sprawą każdego faceta i wolno być takim jakim się chce. Jednak egzaltacja młodych ludzi i moda na przegięte „ szczotki ” zaczyna być intrygująca i do tego bardzo słaba, mierna.

Mam nadzieję, że w blogosferze pojawi się kilku facetów może i gejów, którzy podejdą do mody rzeczowo i po męsku.

Wielu chłopców, mężczyzn, tatusiów oczekuje przepisu na rzeczowy punkt wiedzenia o modzie męskiej i miejsca skąd mogą czerpać wzory „na siebie”. Chcą być ubrani, a nie przebrani.
Tatusiowie nie będą się inspirować młodymi chłopcami tylko znajdą blog, który poprowadzi ich w dobrym kierunku.
Tajniki męskiej elegancji to bardzo ciekawy temat. Żeby przypomnieć sobie jak wyglądają faceci, wystarczy obejrzeć kilka amerykańskich filmów sprzed lat, które są fenomenalnym wręcz źródłem inspiracji. Jestem pewna, że stylizacje bohaterów filmowych z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych, dziś byłyby podziwiane nie tylko przez mężczyzn, ale i kobiety. Ponadczasowa klasyka to niedościgniony wzór elegancji. 

Dlaczego o tym napisałam. Wczoraj na moim fan page zamieściłam zdjęcie blogera EKSKLUZYWNY MENEL, który na zdjęciu wygląda jak chłopak z reklamy. W ciągu chwili zrobił furorę, zwłaszcza wśród kobiet.
Dziesiątki miłych komentarzy typu: "Jest z reklamy. Prawdziwy?", "Świetny", "Boski", "Żeby każdy facet tak się nosił", "Idealny" 
KOMENTARZ OD MĘŻCZYZNY
"Ależ to uroczo stereotypowe:) fajny facet założył koszule spodnie i sweter i damska część publiki zdobyta w dwie sekundy:) a ile pisków przy tym a ile och i ach ale mi się humor poprawił:)"

A jak mi humor poprawił. Wiara, nadzieja, miłość! Do roboty chłopaki ! Pokażcie jak powinien wyglądać prawdziwy facet, bo straszną ciemność widzę! 

MĘSKIE SZCZOTKI - Przerysowane stylizacje w kierunku zatarcia różnić między płciamy. Ubiór pod publiczkę bez praktycznego podejścia do mody.

ZDJĘCIE EKSKLUZYWNY MENEL - Foto Trochimiak

Więcej zdjęć na blogu-http://ekskluzywnymenel.blogspot.com/2013/10/lookbook-17.html#more

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany