DW

WARSAW FASHION STREET 2012 -Elie Tahari

Lipiec 02, 2012 1 Warsaw Fashion Street

 

W programie tegorocznej edycji Warsaw Fashion Street nie mogło zabraknąć również pokazu zagranicznej marki. Tym razem zobaczymy kolekcję Elie Tahari.

Na wybiegu pojawi się plejada aktorek: Aleksandra Kisio, Andżelika Piechowiak, Odeta Moro-Figurska, Omenaa Mensah, Agnieszka Cegielska, Natalia Lesz, Anna Samusionek, Aleksandra Mikołajczyk, Agnieszka Popielewicz, Magdalena Steczkowska.

Na temat samej marki jak i kolekcji wywiadu udzielił Leszek Conder, właściciel jedynego butiku w Polsce, gdzie kolekcję można kupić. 

Jaka jest historia marki Elie Tahari?

Historia właściciela, Pana Elie Tahari jest jak typowy „american dream”.  Najpierw dorastanie w izraelskim sierocińcu, a następnie emigracja do USA z mniej niż $100 w kieszeni. W świecie mody zaczynał od sprzedawcy w butiku w nowojorskim Greenwich Village aby po latach stać się jednym z największych projektantów mody. Jest on zaangażowany w praktycznie cały proces projektowania swoich strojów. Żaden prototyp nie wyjdzie z nowojorskiej siedziby firmy zanim osobiście Elie Tahari go nie zatwierdzi. Bardzo dużą uwagę przykłada do doboru wysokiej jakości materiałów oraz do wykończenia detalu. Do najsłynniejszych wielbicielek stylu ELIE TAHARI należą między innymi Beyonce, Angelina Jolie, czy Marcia Cross. Nasz nowy ELIE TAHARI sklep w warszawskiej Promenadzie jest pierwszym firmowym sklepem w Polsce. Nasza oferta jest taka sama jak na całym świecie, a nawet jedna klientka stwierdziła, że jest bogatszy i lepszy od sklepu w Londynie. Jest to sympatyczne stwierdzenie zwłaszcza, że sami cztery razy do roku wybieramy kolekcje na następne sezony. Jeszcze jedna sprawa, która wydaje mi się ważna. Sprowadzamy tylko „rozmiarówkę„ czyli po jednaj sztuce konkretnego rozmiaru. A więc sytuacja, że dwie panie spotkają się na wspólnym przyjęciu w tych samych kreacjach jest praktycznie znikoma.

Do jakich kobiet są skierowane stroje ELIE TAHARI?

Stroje ELIE TAHARI skierowane są do kobiet, które lubią klasyczną elegancję, przywiązują uwagę do jakości materiału z których są one wykonane oraz do perfekcyjnego detalu.

W Polsce dużo jest takich osób?

„Dużo” jest raczej pojęciem względnym, ale uważam, że na pewno jest spora ilość Polek którym zależy aby modnie, „światowo” się ubierać. Teraz bez wyjeżdżania z kraju można to w naszym sklepie dokonać.

Jak ocenia Pan Polski rynek mody?

Jest niestety bardzo mały, tylko kilka światowych marek. Chodząc po sklepach w innych metropoliach od razu widać tą różnicę. Tam dziesiątki czy setki projektantów mody a u nas kilka marek.

Jakiej kolekcji możemy się spodziewać podczas tegorocznej edycji Warsaw Fashion Street?

Przedstawimy naszą obecną letnią kolekcję inspirowaną krajobrazami Maroka i kolorami 

z ogrodów Marrakeszu, jest bardzo elegancka i kobieca. 

A zdradzi Pan, co będziemy mogli kupić w kolejnych sezonach? 

Na jesień ELIE TAHARI przygotował kolekcję gdzie dominować będą kolory granatu, bordo czy ciemnej zieleni. Wprowadza też nowe, szlachetne materiały, np. wyroby z andyjskich alpak. Tak więc zapraszamy do naszego sklepu! 

Butik mieści się w Warszawie, centrum handlowe Promenada.

Komentarze

Skomentuj post

Wszystkie pola są wymagane, twój e-mail nie zostanie opublikowany